Vraag & Antwoord

Hoeveel alcohol bevat een glas bier, wijn of sterke drank?

Een glas alcoholische drank bevat ongeveer 12 ml alcohol. Dat is ongeveer 10 gram. Dus als je bier, wijn of jenever uit het daarvoor bestemde glas drinkt, krijg je altijd ongeveer 10 gram alcohol binnen.

Een standaardglas is een glas dat aan de soort drank is aangepast en 12 ml of 10 gram alcohol bevat. Het aantal grammen per glas bepaal je door het aantal milliliters te vermenigvuldigen met het soortelijke gewicht van alcohol, dit is 0,8. Elk standaardglas bevat in milliliters en in grammen ongeveer evenveel alcohol.

Van sterke drank word je wel eerder dronken. Dat komt omdat sterke drank sneller in het bloed terechtkomt.

Als men zich aan de volgende richtlijnen houdt, spreken we van verantwoord alcoholgebruik.

In tabel 1 vind je het aantal milliliters per glas en het aantal milliliters alcohol per glas. Ook geven we weer hoeveel standaardglazen je uit een blikje of fles kunt halen.

 

Tabel 1: ml per consumptie, alcohol percentage, ml alcohol, aantal gram alcohol en aantal standaard glazen per soort drank.

ml per glas, blikje of flesalcohol percentageaantal ml alcoholaantal grammen alcoholaantal standaard glazen
Bierglas2505%12,5101
Bierflesje3305%16,513,21,3
Bier 1/2 liter5005%25202
Wijnglas10012%129,61
Wijnfles 75012%90727
Port Glas6020%129,61
Port fles75020%15012012
Mixdrank/ Flesje2755,6%15,412,321,2
Shooter2020%43,20,3
Glas sterke drank3535%12,259,81
Fles sterke drank75035%262,521021

 

Versie: januari 2016

 

Terug naar overzicht

Sitemap

Jellinek Advieslijn

Informatie en advies over alcohol- en drugsgebruik
088 – 505 1220
ma t/m vr 08.30 tot 17.00 uur

Chat Alcohol & drugs
ma t/m vr 13.00 tot 17.00 uur

Chat