Deel jouw ervaring

Jellinek
dé expert op het gebied van verslavingszorg

Wat zijn de oorzaken van een overdosis heroïne?

Bij een overdosis raakt de ademhaling verdoofd.

De oorzaken zijn:

  • Een te hoge dosis doordat men de zuiverheid niet kent.
  • Gecombineerd gebruik van middelen.
  • Verslechterde lichamelijke conditie.
  • Afnemende tolerantie bij terugval in gebruik.
  • Zelfmoord.

Te hoge dosis

Beginnende gebruikers kunnen een te hoge dosis krijgen. Het lichaam is nog niet gewend. Maar ook meer ervaren gebruikers kunnen een overdosis krijgen omdat de sterkte van de heroïne onverwacht hoog is. Buitenlandse gebruikers die minder sterke heroïne gewend waren liepen in Nederland een overdosis op omdat de heroïne hier sterker was.

Gecombineerd gebruik

Nogal eens wordt heroïne gecombineerd met middelen die het effect versterken zoals methadon, alcohol en slaapmiddelen.

Slechte lichamelijke conditie

Een slechte lichamelijke conditie en aangetaste longen kunnen er toe leiden dat een overdosis fataal afloopt.

Terugval na gestopt te zijn

Als mensen stoppen met gebruik door opname in een verslavingszorginstelling of in een gevangenis neemt de gewenning af. Als mensen weer ‘buiten’ zijn en terugvallen in gebruik kunnen zij zomaar een overdosis krijgen als zij dezelfde hoeveelheid nemen die zij gewend waren.

Zelfmoord

Soms is een overdosis geen echte overdosis maar een bewuste poging om uit het leven te stappen.

 

Versie: november 2019

ISO 9001 HKZ

Disclaimer | Privacy- en Cookiebeleid | © 2020 Jellinek - Alle rechten voorbehouden | Realisatie: Lemon

Arkin