Wat moet je doen als je een heroïnespuit vindt?

Neem direct contact op met de lokale gemeentelijke reinigingsdienst of met de politie. Raap de spuit nooit zelf op. De kans dat je je prikt is te groot. Als je hun nummer niet kunt vinden, bel dan het gemeentehuis of de politie en vraag naar het telefoonnummer van de reinigingsdienst. De medewerkers van de reinigingsdienst komen de spuit altijd ophalen. Dat doen ze met een mechanische tweevingerige arm. Daarmee pakken ze de spuit op en gooien die in een speciale bak.


Bij prikken kun je besmet raken met geelzucht (hepatitis) of HIV.

De kans op besmetting met hepatitis B ligt bij een besmette naald op 30 procent.

 

Voor hepatitis C ligt die kans op 3 procent. De kans op besmetting met HIV, het virus dat Aids veroorzaakt, is klein en ligt op 0,3 procent.

 

Als mensen zich aan een spuit prikken, moeten ze de wond zoveel mogelijk laten bloeden en niet uitzuigen. Vervolgens moeten ze de wond wassen met water en zeep en ontsmetten met jodium.

In verband met de vroegbehandeling moet zo snel mogelijk contact worden opgenomen met de huisarts of de GGD.

Zij zullen bloed afnemen.

 

Als iemand nog niet is gevaccineerd, moet er binnen 24 uur een injectie worden gegeven met anti-hepatitis B immunoglobine en een injectie met het hepatitis B-vaccin.

 

Er is nog geen vaccin tegen hepatitis C. Verder moet worden overwogen of een zogenaamde PEP-medicatie tegen HIV raadzaam is. PEP staat voor Post Expositie Profylaxe.

Deze moet dan wel binnen twee uur worden gegeven.

 

Overige vragen:

overige vragen in de rubriek: heroïne/algemeen

 

 Laatste wijziging: zondag 17 augustus 2003

 

De pagina's van de Jellineksite en ook deze pagina kun je doorsturen naar een ander. Klik op de knop 'stuur door' helemaal boven aan de pagina, direct boven de foto.